Zakupy – jak robić je bezpiecznie w czasach koronawirusa?

632

Koronawirus bardzo wiele zmienił w życiu osób na całym świecie. Nic dziwnego, w końcu każdy na samym początku się przestraszył chińskiej pandemii. Jak więc najlepiej jest robić zakupy, aby nie złapać chińskiego wirusa?

Zakupy – jak robić je bezpiecznie w czasach koronawirusa?

Noś maseczkę w pomieszczeniach

Odpowiednia maseczka to podstawa, jeśli chodzi o przebywanie w pomieszczeniach, w których potencjalnie mogły przebywać osoby zakażone koronawirusem. Wiele osób jednak zapomina, że wirusy zatrzymywane są tylko w maskach które posiadają filtry typu N99-N100 – czyli takie, które filtrują do 99.9% zanieczyszczeń – w tym i wirusy. Co prawda dostaniemy takie ,,modne maseczki” również i w stacjonarnych sklepach, ale wiele osób wybiera mimo wszystko sklepy internetowe, ponieważ pozwalają one na zrobienie zakupów często też w niższych cenach, niż normalnie w sklepach na miejscu. Nikt chyba nie lubi wydawać więcej, dlatego też kupno maseczek w internecie przyciąga coraz więcej osób – przez co ich ceny nieraz potrafiły osiągnąć zawrotne sumy, jak na przykład na początku marca, gdzie mała grupa ludzi wykupiła całe zapasy maseczek, płynów do dezynfekcji oraz innych przedmiotów pozwalających ograniczyć ryzyko – i sprzedawała je po niebotycznych sumach na stronach aukcyjnych.

Jeśli możesz – zamów to online

Co normalne, zakupy online stają się coraz popularniejsze. Dużo ludzi nie lubi zatłoczonych miejsc. Szczególnie takie sytuacje są widoczne podczas kwarantanny. Dlatego też zamawianie rzeczy online może nam pomóc w zrobienie zakupów najnowszych krojów na spokojnie, w zaciszu własnego domu. Co ciekawe, niektóre firmy za drobną opłatą, są w stanie dostarczyć nam nasze codzienne zakupy wprost do naszego domostwa, więc nie musimy się również martwić o to, żeby ruszać się gdzieś z własnych czterech ścian.

Nie zapomnij o tym, że teraz panują inne czasy

Wiele osób które zrezygnowało bądź odwołało swoje wakacje, jednakże i tak okresowo zakupy trzeba w końcu zrobić. Jeśli i my chcemy gdzieś pojechać po kwarantannie, to zdecydowanie mądrym posunięciem będzie odpowiednie tego zaplanowanie, czyli na przykład kupno ciuchów na przyszły sezon żeby po zniesieniu kwarantanny nie obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku. Śledź wiadomości, sprawdzaj kiedy zapowiadany jest koniec kwarantanny, oraz po ogłoszeniu tego dnia jak najszybciej zarezerwuj swoje loty, bądź też inny sposób transportu jakim zamierzasz udać się w to miejsce. Im szybciej to zrobisz, to istnieje większa szansa na to, że uda ci się zapewnić sobie miejsce, ponieważ dla osób które zrobią to po zniesieniu kwarantanny, zapewne tych miejsc zabraknie.

Źródło : https://eptimus.pl/

5/5 - (2)