Nielegalne tabletki na odchudzanie

247

Liczy się to co masz w środku. To ostatnio bardzo powszechne stwierdzenie. Ale czy Ci co tak mówi mają rację? Niestety żyjemy w czasach, w których na każdym kroku udowadnia nam się, że jesteśmy niewystarczający. W drodze do pracy, w sklepie czy w telewizji słychać i widać reklamy mówiące o tym jak poprawić swój wygląd. Nawet w zaciszu domu, po uruchomieniu dowolnych social mediów zostaniemy zbombardowani komunikatami o tym jak powinien wyglądać ideał i co zrobić żeby nim się stać. To ciągłe porównywanie do innych jest niesamowicie męczące, a przede wszystkim bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego jak i fizycznego. Dążenie do perfekcji najczęściej dotyka kobiet (tą przypadłość coraz częściej można zauważyć również u mężczyzn) i ma związek przede wszystkim z ich figurą.

Jak stać się powszechnie znanym 90-60-90?

Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czym jest odchudzanie? Ten proces polega na zmniejszeniu ilości zjadanych kalorii, co prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej w ciele. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi nie zostaje dostarczona wystarczająca ilość, przez co musi on wykorzystywać zapasy energetyczne znajdujące się właśnie w tkance tłuszczowej. Jednak do upragnionych efektów sama dieta nie wystarczy. Bardzo ważną rolę pełni aktywność fizyczna, która powoduje, że ciało będzie wyglądało zdrowo, pięknie i apetycznie.

Droga na skróty

Należy zaznaczyć, że w tabletkach, suplementach i ziołach na odchudzanie nie ma nic złego. Jednak jest to jedynie swego rodzaju pomoc przy odchudzaniu i sięgając po nie należy skonsultować się z lekarzem, który wie jak działają te specyfiki i dołoży wszelkich starań, aby miały na nas dobry wpływ i nie zniszczyły nam zdrowia. Niestety wiele osób pragnąc wymarzonej sylwetki nie ma zamiaru czekać na efekty diety i ćwiczeń. Uważają to za bezsensowny wysiłek lub tylko krótkotrwałą zmianę. W tym celu sięgają po leki lub suplementy bez konsultacji z lekarzem i na własną rękę starają się schudnąć. Wybierają drogę na skróty. Jest ona krótka i przynosi szybkie efekty, jednak nie można jej nazwać zdrowym i rozsądnym wyborem. Konsekwencje tej decyzji mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Najpowszechniejszym sposobem na szybką utratę kilogramów są nielegalne tabletki na odchudzanie.

Nielegalne tabletki na odchudzanie Adipex

Jednym z najpopularniejszych, nielegalnych specyfików na odchudzanie jest Adipex. To psychoaktywny lek, zawierający fenterminę. Jego sprzedaż jest zabroniona w większości krajów europejskich, natomiast wyjątek stanowią Czechy. To właśnie tam odbywa się cała masa “wycieczek”, których celem jest szybkie schudnięcie. Te nielegalne tabletki na odchudzanie silnie działają na mózg, który po zażyciu leku dostaje fałszywe sygnały świadczące o tym, że jest się sytym. Taka sytuacja może prowadzić do poważnych wrzodów na żołądku.

Tabletki z jajami tasiemca

Kupując takie tabletki nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Producenci zapewniają, że to idealny sposób na utratę wagi – nawet do 15 kilogramów. Prawda wygląda trochę inaczej. Organizm zacznie chudnąć kiedy będzie już na skraju wyczerpania. Ten pasożyt zabiera z organizmu wszelkie wartości odżywcze, pozostawiając jedynie bezwartościowe resztki. Kupując te tabletki nie ma pewności na jakiego tasiemca się trafi. Spożycie ich grozi śmiercią, ale też jest bardzo niebezpieczne dla otoczenia, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że się kogoś zarazi.

Tabletki DNP

Do tabletek jest wykorzystywana substancja, którą można znaleźć w środkach chwastobójczych. Głównym powodem zakupu tych tabletek, jest to, że w bardzo szybkim tempie spalają tłuszcz oraz przyspieszają metabolizm. Takie działanie jest jednak bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ znacznie podnosi temperaturę ciała, odwadniając organizm. W wielu przypadkach dochodzi również do uszkodzenia narządów wewnętrznych i pojawienia się komórek nowotworowych. Aby dobrze wyglądać, nie trzeba się katować nielegalnymi środkami, które obiecują szybkie efekty. Większość z tych nielegalnych tabletek na odchudzanie działa tylko na chwilę, za to negatywne skutki jakie wywołały w organizmie zostaną już na zawsze. 

Źródło:

 http://www.bikeaction.pl/jak-skutecznie-przyspieszyc-spalanie-tluszczu-i-odchudzanie/

5/5 - (1)