Najlepsze buty na wakacyjny wyjazd

306

Nikt z nas nie jest miłośnikiem obtartych stóp oraz pęcherzy na nich, które spowodowane są doborem nieodpowiedniego obuwia. Tych zjawisk chcemy szczególnie uniknąć podczas wakacyjnych wyjazdów, by nie psuć sobie humoru podczas urlopu i nie mieć problemów z ograniczeniami. Jest to dość ciężkie zadanie, ponieważ do walizki nie możemy włożyć całej swojej szafy, a więc musimy postawić na konkretny wybór obuwia. Na samym początku warto przemyśleć, w jakie miejsce się wybieramy i co zamierzamy robić podczas wyjazdu.

Wyjazd na słoneczną plażę

Kiedy nasz urlop zamierzamy spędzić w okolicznościach pięknych plaż i szumu wody, warto pomyśleć o sandałach. Buty te najlepiej sprawdzają się podczas upałów, a poza tym można je szybciej oczyścić z piasku niż na przykład  zabudowane tenisówki. Miłośnicy klapek również powinni jedną parę spakować do walizki, jednak w przypadku dłuższych wyjazdów, na którym przewidywane są spacery, warto wziąć ze sobą inny model niż japonki. Te, w okolicach palców, potrafią obetrzeć skórę i spowodować ból.

Urlop spędzony na wędrówce

Jeżeli natomiast wybieramy całkiem przeciwny kierunek niż woda, to należy postawić na dobre buty trekkingowe. Najlepszym wyborem będą te, które już sprawdziliśmy podczas jakiegoś marszu i zdążyliśmy je rozchodzić. Niezwykle ważny w tym przypadku jest tutaj też wybór skarpetek, ponieważ w upale stopa w zakrytych butach będzie się pocić. Przy wyjściu na szlak odradzane są sandały, ponieważ liczne kamienie potrafią powodować dyskomfort przy chodzeniu.

Nie zapomnij o tym 

Nie patrząc już na to, jakie miejsce do wyjazdu wybieramy, warto jest pomyśleć o obuwiu, w którym będziemy chodzić po ośrodku, w którym spędzimy wakacyjny wyjazd. Na zmianę również przydadzą się cienkie adidasy, które wykorzystamy w trakcie niepogody lub też podczas zwiedzania miejscowości, do której dojechaliśmy. Jeżeli szykują się nam wielkie wyjścia, to również przydatne może się okazać eleganckie obuwie czy też szpilki. Wybierając obuwie, postaw na to, któremu towarzyszy wygoda podczas chodzenia.

Oceń nas!