Kiedy wyjdziemy z depresji gospodarczej?

723

Niż gospodarczy, nazywany też depresją, zbliża się do nas coraz szybciej, a póki co nie mamy powodów do myślenia o tym, że zbyt szybko z niego wyjdziemy. Jaką więc możemy mieć nadzieję na wyjście z depresji i recesji gospodarczej? Kiedy to nastąpi?

Kiedy wyjdziemy z depresji gospodarczej?

Straty wywołane paniką.

Nasza krajowa giełda papierów wartościowych w tym roku zanotowała rekordowe spadki, te porównywalne z krachu w 2008 roku. Nie tylko u nas jest źle, z racji tego że rynek amerykański nie jest we wcale w lepszym stanie, ponieważ tam też sytuacja na giełdach nie wygląda zbyt ciekawe. Wiele firm podczas pandemii ucierpi. Wszystko dodatkowo jest niepotrzebnie nakręcane przez lewicowe media, które jeszcze mocniej szerzą panikę wśród zwykłych ludzi, wydłużając tym samym okres, w którym będziemy cierpieć w niżu gospodarczym.  Co ciekawe, nawet kryptowaluty z powodu masowej paniki sporo straciły na wartości, z racji tego że wszyscy wyprzedawali swoje udziały tylko po to, aby mieć jak najwięcej żywej gotówki, która zostanie użyta do przetrwania tego kiepskiego w historii gospodarki okresu.

Kiedy możemy spodziewać się poprawy sytuacji?

Na pewno nie powinniśmy liczyć na to, że jeszcze w tym roku. Większość analityków, prawie jednogłośnie uznała, że ten rok dla przedsiębiorców powinien zostać spisany na straty. Wiele tu zależy od lekarzy, którzy przygotowują szczepionkę. Jednakże nawet jeśli to wszystko się skończy, to eksperci przewidują, że gospodarka dopiero ruszy na dobre w przeciągu półtorej roku, o ile naturalnie wszystko pójdzie dobrze, ale w tym wypadku zdecydowanie lepiej jest przyjąć czarniejszy scenariusz, z racji tego że zbytni optymizm może przyczynić się do większych strat, niż zysków.

Jak odbije się to na zwykłych ludziach?

Nasze społeczeństwo na pewno zbiednieje. Polska nie ma takiej gospodarki jak Stany Zjednoczone, które mogą dosłownie nałożyć swoją gospodarkę, na gospodarkę, aby ją naprawić, dlatego też sporo osób w najbliższym czasie będzie musiało szukać dla siebie nowej pracy.

5/5 - (1)