Jak znaleźć najlepsze promocje?

585

Znalezienie dobrych promocji i rabatów często może stanowić wyzwanie dla wielu osób, w końcu trzeba się do tego przygotować, że trzeba będzie się trochę naszukać. Jak więc najlepiej jest zacząć szukać rabaty i promocje?

Jak znaleźć najlepsze promocje?

Często wystarczy jedynie założyć kartę stałego klienta

Dobrze jest wybrać sobie ten sklep, który ma regularnie dobre promocje, a następnie podać wymagane dane na stronie tego sklepu. Prawdopodobnie wtedy ten sklep kartę rabatową, z której warto jest korzystać, dlatego zdecydowanie warto poświęcić kilka minut, aby regularnie czerpać zyski z posiadania takiej karty. Często za pomocą takiej karty możemy otrzymać nawet kilkanaście procent rabatu, przez co nie będziemy nawet musieli patrzeć na jakieś promocje – dzięki czemu wszystko, co tam kupimy będzie dla nas zdecydowanie tańsze.

Czy istnieją ,,nieuczciwe” promocje?

Tak naprawdę każda firma jest inna, na przykład niektóre oferują rabaty sezonowe na określone produkty, ponieważ mimo obniżenia ceny nadal mogą czerpać zyski z produktu (tylko trochę mniej), więc sprzedaż większej liczby produktów może nadrobić utracone przychody. Inne firmy sprzedają swoje produkty ze stratą w czasie pandemii, aby pozbyć się danego produktu, zwykle raczej przestarzałego, gdzie resztki pozostają na stanie i nikt tak naprawdę nie chce go kupić. Istnieje jeszcze jednak jedna partia firm, które mogą korzystać z nieczystych zagrywek promocyjnych – czyli oszuści – firmy, którzy stosowały nielegalne techniki marketingowe, a robią to w taki sposób, że na przykład przez pomyłkę podnoszą ceny – przykładowo telefon kosztuje wszędzie 900zł. No ale jest ta jedna firma, która ma je za 1200, no ale są one przecenione na 900zł. Naturalnie takie działanie w unii europejskiej jest całkowicie zakazane, ale ludzie, którzy nie znają tej techniki nieuczciwości w handlu, często to łykają, myśląc, że kupując coś od tego sprzedawcy, na sporej przecenie, niestety jednak zazwyczaj jest tak, że po prostu nabijają mu kieszeń, co jest smutne.

Newslettery

Warto jest założyć sobie skrzynkę e-mailową (w końcu każdy może posiadać ich wiele) do której będziemy kierowali tylko i wyłącznie newslettery ze stron internetowych. Po co w ogóle się na tym rejestrować? Przecież to tylko spam – pomyślisz, jednakże w tym szaleństwie jest metoda. Mianowicie pamiętaj o tym, że często firmy proponują razem z newsletterem bonus w postaci rabatu, więc jeśli masz takiego ,,śmietnikowego” maila, to bardzo łatwo możesz sprawić, że nie będziesz miał problemów ze spamem, skorzystasz z promocji, a na dodatek nikt ci później o to zawracał głowy nie będzie.

Nie korzystaj z wyszukiwarek promocji!

Wydaje się to dość kuszące, prawda? Jednakże korzystanie z takich wyszukiwarek, to dość kiepski pomysł, z racji tego, że większość z tych ,,wyszukiwarek” często po prostu nie działa, bądź też przekierowuje nas do promocji, które są dawno nieaktualne. Dlatego też lepiej jest szukać na własną rękę, za pomocą wyszukiwarki, najpierw decydując się na dany model przedmiotu który chcemy kupić, a następnie wyszukiwanie go i porównywanie cen samemu.

Źródło : https://arti.org.pl/

5/5 - (1)