Dlaczego moda na ćwiczenia w ostatnich czasach przygasła?

574

Każdy wie, że moda bardzo szybko się zmienia. Jednakże czasami nie jest to wcale zmiana na lepsze, w końcu zaprzestanie uprawiania sportu to zmiana na gorsze. Jednakże jakie są powody ku temu, że moda na ćwiczenia fizyczne w ostatnich miesiącach przygasła?

Dlaczego moda na ćwiczenia w ostatnich czasach przygasła?

Kwarantanna

Tak naprawdę większość osób po prostu albo nie mogła, albo nie miała możliwości aby wyjść i poćwiczyć. Owszem, można się tutaj kłócić, że ,,trzeba było w domu ćwiczyć” ale większość osób nie ma przydomowej siłowni, a często nawet i miejsca aby taką siłownię stworzyć. Dlatego też sporo osób w trakcie kwarantanny straciło motywację do ćwiczeń.

Motywacja – wiele osób ją straciło przez kwarantannę

Nieodłącznym elementem przy uprawianiu sportu jest motywacja. Możemy ją rozumieć, jako czynnik który pcha nas samych do bezpośredniego zachowania się w określony sposób (w tym wypadku jest to sport). Jeśli chodzi o przykłady motywacji – to może być to też na przykład motywacja do zarobku – pchająca nas na przykład do zostania profesjonalnym sportowcem. Motywacja jest instrumentalna jeśli chodzi o sport – ponieważ wyznacza kierunek działania, sprawiając, że osoba która jest aktywna fizycznie nastawia się na określony cel i stara się go osiągnąć.

Jak sport oddziałuje na naszą psychikę?

Regularna aktywność fizyczna wpływa również na ogólny poziom naszej psychiki pozytywnie. Oprócz bezpośredniego polepszenia naszego samopoczucia sport buduje w człowieku pewne mechanizmy. Pozwala być bardziej zdyscyplinowanym, rozwija w nas umiejętności, które mogą tak naprawdę przydać się wszędzie, a to z kolei przekłada się na lepsze przyswajanie wiedzy czy naukę nowych umiejętności – na przykład prawidłowego obstawiania zakładów bukmacherskich. Pozytywny wpływ sportu na psychikę człowieka jest potwierdzony naukowo. Liczne badania mówią jednoznacznie o pozytywach sportu na organizm człowieka. Dlatego też, regularne uprawianie sportu powinno być codziennością każdego człowieka – szczególnie w okresie kiedy dzień jest bardzo krótki – na przykład jest to spowodowane melancholią kwarantanny.

Dlaczego powinniśmy starać się wrócić do rytmu sprzed kwarantanny?

Regularne treningi mają pozytywny wpływ na układ trawienny – poprawiają one motorykę przewodu pokarmowego, wspiera opróżnianie żołądka z treści pokarmowej, zwiększa wydolność nerek i wątroby – dzięki czemu w przyszłości nie będziemy mieli problemów naszym żołądkiem – co jest bardzo ważne, jeśli prowadzimy intensywny tryb życia. Wiadomo przecież, że o wiele łatwiej jest coś zniszczyć, niż to odbudować, czyż nie?

5/5 - (1)