Damskie zakupy czy męskie typowanie – na co wydajemy więcej pieniędzy?

63

Zastanawiasz się nad tym od pewnego czasu? Często spierasz się o to zagadnienie z żoną? Ona uważa, że wydajesz zbyt wiele pieniędzy na zakłady bukmacherskie? Ty zaś jesteś generalnie święcie przekonany, że bardziej domowy budżet naruszają jej zakupy? Jak to wygląda w praktyce? Poznaj także kilka ciekawych trików, by zaoszczędzić jak najwięcej gotówki.

Kobiety uwielbiają zakupy!

Bardzo rzadko zdarzają się panie, które nie lubią przynajmniej od czasu do czasu wybrać się na tak zwany shopping. Czy damskie zakupy są drogie? Oczywiście, nie można wrzucać wszystkich kobiet „do jednego worka”. Ta sprawa wymaga bowiem indywidualnego podejścia. Sporo zależy od kupowanych marek. Niektóre panie decydują się na najdroższych producentów. A ceny za rozmaite rzeczy mogą zwalić z nóg… Zdecydowanie tańsze są ciuchy od mniej znanych producentów. Duże znaczenie ma także częstotliwość dokonywania zakupów. Są panie, które praktycznie co tydzień, dwa itp. przechadzają się po sklepach. Inne robią to zaś sporadycznie. Generalnie damskie zakupy są drogie. Nie da się bowiem ukryć, że obecnie ceny praktycznie za wszystko mocno poszły do góry. W związku z tym nawet zwykłe, drobne elementy garderoby to spory koszt. Druga strona medalu dotyczy zadowolenia z życia. Jeśli kobieta lubi robić zakupy, to mąż nie powinien jej sprawiać z tego powodu awantur itp. Co więcej, dobrze byłoby samemu od czasu do czasu kupić coś swojej kobiecie. Nie zważając na to, że ceny w sklepach internetowych oraz stacjonarnych (np. z ubraniami) są niestety bardzo wysokie.

Typowanie to forma inwestycji

Trudno kłaść na jednej szali damskie zakupy oraz zakłady bukmacherskie. W tym pierwszym przypadku nie ma bowiem możliwości zarobienia. Tylko się zaś traci pieniądze ze swojego portfela, czy karty kredytowej. Zakłady bukmacherskie to zaś inna bajka. Bukmacher STS online został przez Ciebie ostatnio wybrany? Założyłeś konto i od czasu do czasu robisz depozyty? Warto to wszystko odpowiednio kontrolować. Dobrze byłoby zatem postanowić sobie, że np. wpłacasz (w ciągu jednego miesiąca) tylko jeden raz. Maksymalnie powiedzmy 200 PLN. Jeśli przegrasz te pieniądze, to trudno. W takim położeniu nie powinno się wykonywać nadprogramowego depozytu. To generalnie czarny scenariusz. Bo jeśli będziesz dokładnie analizować wszystkie obstawiane przez siebie wydarzenia, to masz szansę na uzyskiwanie bardzo dobrych wyników. Wówczas Twoje hobby będzie o wiele korzystniejsze w kontekście finansowym.

Skuteczne sposoby na oszczędzanie pieniędzy

Narzekasz na ilość pieniędzy, która zostaje z wypłaty? Warto zatem zacząć stosować pewne sztuczki, by oszczędzić jak najwięcej kasy. Dobrze byłoby troszczyć się o stosowne zużycie energii elektrycznej. Jeśli np. wychodzisz z jakiegoś pomieszczenia, to zawsze gaś światło. Nawet jeśli masz zamiar tam wrócić za kilka chwil. Nie zapominaj o oszczędzaniu wody. Jeśli zaś idziesz na zakupy, to zrób sobie listę. Kupuj tylko tyle produktów, ile jest rzeczywiście potrzebnych. Po to, by później np. nie wyrzucać żywności.

5/5 - (1)