Czy warto korzystać z rabatów sezonowych?

1331

Rabaty sezonowe to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, jednakże wiele osób podchodzi do tego tematu z nieufnością. Czy mają ku temu powody? Czy warto jest korzystać z rabatów sezonowych?

Czy warto korzystać z rabatów sezonowych?

Wyprzedaże

Każdy wie o wiosennych wyprzedażach ciuchów zimowych, bądź też o jesiennych rabatach na rzeczy, które normalnie przydałyby się nam w okresie letnim. Jednakże istnieje całkiem spora grupa osób, która twierdzi że nie warto jest korzystać z tych promocji, z racji tego że te wyprzedaże są na towary, które się po prostu nie sprzedały w okresie, w którym są pożądane, przez co zalegały na magazynach, bądź też istnieje inny powód, dla których nie warto je zakupić, na przykład kiepska jakość wykonania.

Co zazwyczaj wyprzedaje się po ,,sezonie”?

Na pierwszy ogień na pewno idą ubrania. Pomimo, że warto odkładać pieniądze, to małe i średnie firmy nie mogą pozwolić sobie na trzymanie dużej ilości rzeczy na aktualnie nie istniejący sezon, ponieważ to generuje straty, dlatego też zdecydowanie bardziej wolą się pozbyć tego towaru, sprzedając go pod przysłowiową ,,wodą” – tylko po to aby uwolnić potrzebne miejsce, oraz przynajmniej postarać się wyjść ,,na zero” w tym sezonie.

Tak naprawdę ciuchy są najruchliwszym towarem, ponieważ w innych branżach nie zdarza się to dość często, chociaż na przykład przy wynalezieniu i skomercjalizowaniu nowych technologii (na przykład dyski, procesory itd.) czasami zdarza się tak, że poprzednia generacja traci sporo na wartości w porównaniu do nowego sprzętu, dlatego też towar ląduje na wyprzedaży po to, aby przedsiębiorca sprzedał go jak najszybciej, kiedy jeszcze ma możliwość chociaż minimalnego zarobku na nim.

Czy warto jest korzystać z wyprzedaży?

Z jednej strony tak – z drugiej nie. ,,Za” przemawia przede wszystkim cena przecenionych produktów, ponieważ czasami za naprawdę śmieszne pieniądze możemy znaleźć coś, co bardzo nam się przyda w kolejnym sezonie, a my na przykład mamy miejsce na tą akurat rzecz w naszej szafie. Argumentem przeciw może być wątpliwa jakość towaru, ale jeśli kupujemy markowe rzeczy, to raczej ten problem znika sam z siebie.

5/5 - (3)