Czy warto jest wejść z naszym e-sklepem na giełdę?

682

Giełda papierów wartościowych to zadziwiające miejsce. Tylko tutaj w jednym dniu, ba, w jednej godzinie nawet, możesz być jednocześnie milionerem i biedakiem, bez grosza przy duszy. Jednakże istnieje też drugi, bardziej stabilny aspekt tego miejsca, o którym wam zaraz opowiemy. Ale najpierw, czy warto jest wejść z naszym sklepem na giełdę papierów wartościowych?

Czy warto jest wejść z naszym e-sklepem na giełdę?

Giełda a nasz e-sklep

Jeżeli chcemy wejść z naszym sklepem na giełdę, to musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie. Na rynku papierów wartościowych, tak jak w codziennym życiu, efekty w postaci zysków osiągniemy tylko, jeżeli nasz wkład własny w daną inwestycję jest naprawdę solidny, oraz dobrze przygotowany. Jeśli jednak mamy ,,wolną” gotówkę (czyli po prostu środki które możemy na spokojnie zainwestować), oraz niezbędną wiedzę (wykształcenie ekonomiczne) to granie na giełdzie może być dla nas dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli wcześniej planowaliśmy po prostu odkładać pieniądze na koncie, lub korzystać z nisko oprocentowanych lokat bankowych.

Giełdy papierów wartościowych zdecydowanie powinny unikać osoby bez żadnej wiedzy w tym zakresie oraz bez wolnych środków, które mogą zostać obciążone ryzykiem inwestycyjnym. Nie znaczy to, że osoba bez wiedzy w tym kierunku nigdy nie powinna inwestować na giełdzie swoich oszczędności! Chęć inwestowania naszych środków może stać się silnym impulsem do naszego kształcenia w tym kierunku.

Kupowanie akcji

Dodatkowo jeszcze możemy sami grać na giełdzie. Akcje na giełdzie możemy kupować na dwa sposoby. Pierwszym sposobem, w jaki możemy „grać” na giełdzie, to ciągłe kupowanie i sprzedawanie akcji. Po drugie, możemy zakup akcji traktować jako inwestycję na długi czas. W takim przypadku kupujemy daną ilość akcji i „odkładamy je na półkę” nie interesując się za bardzo co się z nimi będzie dziać. Według ekspertów, właśnie to drugie rozwiązanie jest bardziej opłacalne z racji tego, że ciągłe kupowanie i sprzedawanie akcji, działa na nas w ten sposób, że po prostu będziemy chcieli więcej i więcej, ale wiadomo jednak, że prędzej czy później może nam ,,podwinąć się noga”.

5/5 - (1)