Czy opłaca się brać kredyt na rozwój naszego sklepu internetowego?

655

Kredyt jest opcją na którą często decydują się początkujący przedsiębiorcy, jeśli chodzi o pożyczkę pieniędzy, z racji tego że statystyczni Polacy zazwyczaj zadłużają się na tak spore sumy, że spłata tych kredytów trwa od dziesięciu do około nawet trzydziestu lat. Prowadząc e-sklep powinniśmy odkładać pieniądze na zapas. Czy opłaca się brać kredyt na rozwój naszego sklepu internetowego?

Czy opłaca się brać kredyt na rozwój naszego sklepu internetowego?

Czym jest kredyt?

Kredyt, jest to udzielenie komuś pożyczki (zazwyczaj finansową) z określonym czasem zwrotu gotówki (zazwyczaj również z nawiązką). Kredyt powinien być według nas jedynie ostateczną drogą, ponieważ nie jest najlepszą drogą do zarobienia pierwszego miliona, a zapożyczanie się na duże kwoty może się okazać bardzo problematyczne jeśli chodzi o spłatę rat, a przecież nie chcemy, aby komornik zajął nasze mieszkanie bądź inne dobra materialne które posiadamy, czyż nie?

Pieniądze będą od razu – lecz gorzej ze spłatą.

Banki oferują nam kredyty, które są dostępne z każdego miejsca na świecie. Wniosek o kredyt można złożyć w samym banku, przez telefon lub przez internet. Złożenie i wypełnienie wniosku to proces szybki i nietrudny. W placówce decyzję o uzyskaniu kredytu możemy otrzymać nawet po dziesięciu minutach. Można go wziąć na co tylko będziemy mieli ochotę, na przykład wymarzone wakacje, remont mieszkania czy też niezbędną naprawę auta. Bank nie jest zainteresowany tym, na co przeznaczymy pożyczane pieniądze. Od swoich klientów nie wymaga także składania dodatkowych zaświadczeń.

Wystarczy adres zamieszkania w Polsce, stałe źródło dochodów oraz informacja na temat innych kredytów, które obecnie spłacamy. Jednakże po wyjaśnieniu jak to działa, chcielibyśmy z tego miejsca poruszyć waszą wyobraźnię. Czy znacie powiedzenie ,,łatwo przyszło, łatwo poszło?” Wiele osób go zna, ale w przypadku kredytów dochodzi nam tu jeszcze jeden człon tej przywary. Mianowicie ,,trudniej spłacić”. Gdyby kredyty się bankom nie opłacały, to nikt by nie oferował pożyczek. Pamiętajcie, że bank też musi swoje zarobić, więc tak naprawdę oddajecie większą sumę, niż tą, na którą się zapożyczyliście.

Wszystko zależy od twoich umiejętności, oraz szczęścia

Tak naprawdę nie da się przewidzieć w stu procentach, czy na pewno opłaca się brać kredyt na rozwój naszego e-sklepu. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że często niż trafne decyzje, początkujący przedsiębiorcy popełniają wiele błędów, takich jak nie szanowanie klientów, bądź też wręcz próby odwrócenia kota ogonem, które mogą okazać się dla niektórych naprawdę opłakane w skutkach. Powinniśmy brać kredyt na pewno wtedy, kiedy widzimy okazję, która prawie na pewno pozwoli nam rozwinąć nasz e-sklep, przez co spłata kredytu będzie dla nas błahostką.

5/5 - (1)