Czy odkładnie pieniędzy prowadząc e-sklep jest ważne?

614

Każdy rozsądny człowiek powinien mieć zawsze pochowane kilka ,,groszy” na wypadek kiedy pojawi się problem, który będzie od niego wymagał sięgnięcia głębiej do kieszeni. A czy odkładanie pieniędzy na czarną godzinę, kiedy prowadzimy sklep internetowy?

Czy odkładnie pieniędzy prowadząc e-sklep jest ważne?

Oszczędzanie wymaga systematyczności i cierpliwości.

To oczywiste, że miesiąc w miesiąc nie odłożymy takiej samej ilości pieniędzy, możemy przecież mieć lepszy okres, w którym damy radę zaoszczędzić więcej pieniędzy, ale też i gorszy w którym nie odłożymy ani grosza. Ważne jednak, aby z każdej wypłaty postarać się odłożyć choć parę groszy, bo jak mówią eksperci ważne jest to, aby wyrobić w sobie nawyk oszczędzania.

To dobry nawyk, ponieważ przydaje się w każdym aspekcie życia, szczególnie jednak kiedy prowadzimy sklep internetowy. Jednocześnie, aby nie zniechęcić się długim procesem, jakim jest oszczędzanie, warto podzielić to zobowiązanie na kilka etapów na przykład pierwszy etapem może być zaoszczędzenie dwóch-trzech tysięcy, przeznaczonych na niespodziewane wydatki (na przykład zatrzymanie handlu z powodu epidemii) Dzięki temu uda nam się wyrobić w sobie nawyk oszczędzania, przez co będziemy mogli spać spokojniej i w razie czego będziemy w stanie utrzymać nasz biznes w stanie operacyjnym na tyle, aby zły czas przeminął.

Ile powinniśmy odłożyć?

Tak naprawdę im więcej zaoszczędzimy tym lepiej, ale te kwoty nie powinny być niższe od dwu krotności naszych miesięcznych obrotów. Byłoby bardzo dobrze, gdyby każdy zajmujący się e-biznesem mógł mieć do dyspozycji taką kwotę, lecz pomnożoną aż o dwa. Jednakże większość przedsiębiorców taką gotówkę może gromadzić całe życie a jednak nici z tego. W przypadku przeciętnych obrotów warto jest pomyśleć nad systematycznym gromadzeniem środków wymiarze choćby podstawowych miesięcznych wydatków razy trzy. Zaliczymy do nich wszelkie opłaty typu czynsz, opłaty za wodę i tym podobne.

5/5 - (1)