Co warto zmienić w swoich nawykach zakupowych, aby nie tracić pieniędzy?

607

Nasze zakupowe nawyki mogą naprawdę niekiedy wydawać się na niezdrowe, nie mówiąc już o tym, że większość osób popełnia kilka błędów, których lepiej jest się wystrzegać. Co więc powinniśmy zmienić, jeśli nie chcemy tracić pieniędzy na zakupach?

Co warto zmienić w swoich nawykach zakupowych, aby nie tracić pieniędzy?

Zanim przejdziemy do głównego tematu – pandemia

Komunistyczna Partia Chin z pewnością uważa, że tylko przesadzamy z tą pandemią, więc naturalnie milczeli na ten temat i dopiero gdy ludzie zaczęli informować świat o nowych chorobach za pośrednictwem mediów społecznościowych, podjęła działania i zaczęli „zwalczać” epidemię. Z powodu tego ukrywania tej choroby, wyjście z recesji może zająć nam więcej czasu niż gdyby tak było w przypadku natychmiastowego powiadomienia WHO. Dodatkowo na świecie zaczęło się rozprzestrzeniać coraz więcej „dziennikarzy” chętnych do utrzymywania się z nieszczęść innych, co tylko podsycało panikę wśród zwykłych ludzi. Po pewnym czasie pandemia koronawirusa (w większości krajów) doprowadziła do ruiny sektory turystyki, usług i nieruchomości. Dosłowne znaczenie wielu innych rynków upadło. To zmusza Polaków do zastanowienia się nad tym, czy uda na pewno te produkty, których potrzebujemy do życia są tymi właściwymi, a ponieważ zamawiamy produkty z zagranicy, w podobnych okolicznościach problem może się w przyszłości rozszerzyć na olbrzymią skalę, więc zwykli ludzie nagle teraz zaczynają spoglądać inaczej na to – co kupują.

Kupuj Polskie!

W ostatnich miesiącach polscy badacze przeprowadzili badanie wśród źródeł produktów dostępnych w supermarketach. Zdecydowana większość Polskich konsumentów wyraziła chęć zakupu produktów wyprodukowanych w Polsce. Co ciekawe, cena takich produktów nie będzie droższa od tego, co znajdziemy w sklepie, ale w większości przypadków jest nawet tańsza. Przecież od kilku lat w telewizji jest rozgłos, że „Polskie” kupuje się najlepiej.

5/5 - (2)